sep 29, 2015 admin FITNESS Komentáre vypnuté na Ako zistiť, či trénuješ málo
Nemusíš cvičiť 2 hodiny každý deň, aby si dobre precvičila svoje telo a schudla, či posilnila svalstvo. Na druhej strane, ani slabé cvičenie nie je tou správnou cestou, ak chceš naozaj niečo dosiahnuť. Prečítaj si nasledujúcich 5 bodov, aby si zistila, či náhodou necvičíš málo a nemáš niečo zmeniť, alebo trošku pridať…
1) Nemáš svalovicu
Svalovicu nemusíš mať po každom cvičení, ale aspoň raz do týždňa by si ju mala cítiť, ako dôkaz toho, že si zabrala viac ako obyčajne. Svalovica nastáva pri obnovovaní mikroskopických trhlín vo svalových vláknach, ktoré budú následne silnejšie ako predtým – čím budeš silnejšia a výkonnejšia aj ty sama.
2) Nevidíš zmeny
Ak je tvojim cieľom chudnúť a preto cvičíš a dodržuješ stravu, je viac ako pravdepodobné, že sa postupne dostaneš do stavu, keď sa ručička na váhe prestane hýbať a ty neuvidíš ďalšie zmeny. Nie je tu dôvod klesať na duchu, ale prichádza tu priestor na zmenu – zmenu v cvičení. Naše telo je krásne v tom, že sa rýchlo prispôsobí a rýchlo sa učí, preto je potrebné aj pravidelne meniť cvičenie a tak zapájať stále nové a nové svalstvo, aby ste ďalej úspešne silneli a spaľovali.
3) Zvládneš konverzáciu
Ak počas behu dokážeš svojej kamarátke opisovať včerajšie rande, je viac ako isté, že do toho nedávaš svoje maximum. Ak cvičíš tak cvič a konverzáciu si nechaj na kávičku. Ak chceš svojim cvičením dosahovať aj určité výsledky, tak sa na danú činnosť musíš plne sústrediť, myslieť na správne dýchanie a správne vykonávanie cviku. Z toho istého dôvodu je dobré navštevovať telocvičnu a necvičiť doma v obývačke pri sledovaní TV, kde vás môže ktokoľvek vyrušovať a sústredenie na cvičenie je minimálne.
4) Robíš stále to isté
Tento bod v podstate nadväzuje na bod 2 – ak cvičíš príliš dlho stále tie isté cviky, po pár týždňoch pre teba predstavujú rutinu, ktorú spravíš aj so zavretými očami. To nie je dobre. Nechodievaj si do posilňovne odcvičiť stále len to “svoje” a taktiež pri behaní sa snaž pravidelne meniť trasy a terény.
5) Nemáš správny pulz
Správny pulz by sa mal pohybovať v rozmedzí 64 – 76 pri strednom zaťažení a v rozmedzí 76 – 90 pri maximálnej záťaži. Ak svoje cvičenie berieš vážne, zaobstaraj si zariadenie (hodinky, náramok, prívesok..), ktoré bude monitorovať tvoje údery srdca, čím sa udržíš v tom správnom tempe.
/Zdroj: Bustle/
Ahojte, som admin Fit žena, surfujem pre Vás internetom a prinášam tie najzaujímavejšie témy a články z oblasti zdravia a fitness štýlu. Niekedy vytvorím aj niečo z vlastnej hlavy a skúseností, pretože aj ja som jednou z Vás, snažím sa žiť zdravo a byť fit, s pozitívnym pohľadom na život. OBĽÚBENÝ CITÁT: "Fitness nie je o tom, byť lepší ako ostatní...ale byť lepší od toho, aký si bol včera..."
apr 09, 2017 0
jan 23, 2017 0
jan 10, 2017 0
júl 03, 2016 0
feb 19, 2023 0
sep 25, 2017 0
júl 19, 2017 0
máj 14, 2017 0